Jak nazwać bloga – złote rady

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jak nazwać bloga skoro wszystkie dobre nazwy blogów są już zajęte?

https://www.youtube.com/watch?v=HzthbgVJALE

Jeśli tak myślisz albo ktoś Ci tak powiedział to chce wystraszyć konkurencję albo brakuje mu wyobraźni i kreatywności. Znalezienie nazwy dla bloga nie koniecznie musi kosztować Cię wiele wysiłku, czasu i nie przespanych nocy. Na pewno nie wybieraj pierwszej lepszej nazwy jaka przyjdzie Ci do głowy. Na każdy krok do założenia własnego bloga potrzeba trochę czasu więc spiesz się powoli. Wróćmy zatem do tematu jak nazwać bloga.

Nazwy blogów możemy podzielić na 3 typy:

 • Nazwa bloga od imienia, nazwiska, pseudonimu
 • Nazwa powiązana z jego tematyką
 • Oryginalna nazwa bloga

Jak nazwać bloga; od imienia, nazwiska, pseudonimu

Imię i/lub nazwisko w nazwie ma osobisty charakter i już na wstępie informuje czytelnika kto jest jego autorem. Taka nazwa wzbudza zaufanie i świadczy o tym, że traktujesz poważnie blogowanie gdyż firmujesz go własnym nazwiskiem. Jeśli Twoje imię lub nazwisko jest popularne to taka nazwa może być już zajęta. Nie poddawaj się i myśl dalej, nie dodawaj liczb ani udziwnień w pisowni.

Tematyczna nazwa dla bloga

Drugim typem nazw są nazwy powiązane z tematem bloga. Na przykład nazwa swiatkwaiatow.pl od razu informuje nas, że na blogu znajdziemy informacje na temat kwiatów. Tak samo nazwa budujemydom.pl daje nam pełen obraz tematyki strony. Tematyczne nazwy blogów są przeważnie łatwiejsze do zapamiętania co ułatwia ich promocję.Możesz skorzystać z planera słów kluczowych aby pomóc sobie ze znalezieniem słów związanych z tematem Twojego bloga.

Jak nazwać bloga w oryginalny sposób

Jak nazwać bloga w taki sposób? Otóż w tym przypadku trzeba się trochę postarać. Może rym, może jakiś związek frazeologiczny? Świetnym przykładem kreatywności jest niebalagAnka.pl. Oryginalne a zarazem łatwe do zapamiętania.

Macie już pomysł jak nazwać bloga?

Poniżej jest kilka złotych zasad które powinna spełniać nazwa dla bloga:

 • wybierz nazwę z koncówką .com lub .pl

Zastanawiasz się czemu nie inne końcówki? Wypisz szybko 5 stron internetowych jakie przyjdą Ci do głowy, ile z nich ma inną końcówkę niż .com albo .pl? Poza tym możesz wykupić obydwie domeny i nawet gdy ktoś zapomni końcówki łatwiej trafi na Twojego bloga.

Zastanów się czy zakładasz bloga dla rozrywki czy ma mieć charakter profesjonalny. Jeśli wybierasz platformy do blogowania na których nie musisz wykupywać domeny zastanów się czy warto. Niektóre platformy pozwalają na darmową domenę ale są ograniczone w funkcjonalności a adres strony składa się z dodatkowego ciągu znaków, w blog.onet.pl, wordpress.com, blogspot.com wygląda to tak:

 • www.nazwa-dla-Twojego-Bloga.blog.onet.pl,
 • www.nazwa-dla-Twojego-Bloga.wordpress.com,
 • www.nazwa-dla-Twojego-Bloga.blogspot.com
 • Piszesz dla Polskiego odbiorcy? Może warto rozważyć Polską nazwę?

Tak, tak, świat to globalna wioska i każdy zna co najmniej angielski jako dodatkowy język. Niestety sprawa nie jest taka oczywista i kolorowa jak nam się wydaje. Wiele ludzi może mieć problemy z zapamiętaniem lub wpisaniem zagranicznych zwrotów z nazwy Twojego bloga.

 • Jeśli nazwa dla bloga którą chcesz zarejestrować jest już zajęta nie udziwniaj jej

Powiedzmy, że zastanawiamy się jak nazwać bloga o modzie. Podoba się nam nazwa FashionForYou.com ale jest zajęta przychodzi Ci do głowy myśl “a gdyby tak nazwać bloga fashion4u.pl?”. Czytelnicy zapamiętają poprawną nazwę bez udziwnień i trafią na stronę konkurencji a tego nie chcemy.

 • Unikaj “-“, myślników i liczb

To także udziwnianie które czytelnik może przeoczyć w pisowni, po za tym trudniej je wymówić.

 • Literówki

Spróbuj przewidzieć ewentualne literówki w pisowni i wykup te domeny lub postaraj się unikać tych słów. Możesz to sprawdzić za pomocą narzędzia znajdującego się na www.ftermarket.pl. Po zalogowaniu się wybieramy z głównego menu narzędzia a następnie generator literówek.

generatorliterowek jak nazwać bloga

 • Zapytaj o opinię

Zapytaj rodzine, znajomych jak nazwać bloga i co sądzą o wymyślonej przez Ciebie nazwie, może mają jakieś inne pomysły lub sugestie które mogą Ci pomóc w wyborze.

Podziel się w komentarzu historią jak powstała Twoja nazwa dla bloga.

Wiesz już o czym pisać bloga, a po tym artykule z pewnością pojawiła się w Twojej głowie jakaś nazwa dla bloga. Teraz działaj, nie odkładaj na potem!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Masz jakieś spostrzeżenia, pytania, sugestie?
Nie krępuj się i wpisz je teraz poniżej.