Jak dziś przyciągnąć widza/czytelnika?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Trzeba iść z duchem czasu!

play

Nie wystarczy już zachwycić czytelnika piękną stroną i kwiecistym wpisem. Musimy się nieźle napocić żeby odwiedzający naszą stronę chciał zapoznać się z treścią którą mamy mu do przekazania. Z roku na rok dochodzę do wniosku, że duża część społeczeństwa gdyby nie musiała to w ogóle przestała by czytać. Ogólny dostęp do telewizji w której mamy do wyboru trzy a nawet czterocyfrową liczbę kanałów sprawia, że czytanie staje się nie wygodne i trudne. Męczy wzrok no i to przerzucanie kartek które wymaga iście nadludzkiej siły. Łatwiej jest nam włączyć jeden z posiadanych ekranów czy to telewizor, smartfon czy komputer i pozwolić aby treść spływała do naszych oczu. Zamiast litera po literze, słowo po słowie, zdanie po zdaniu tworzyć w głowie zapisane światy.

“Co Pan zrobisz, nic Pan nie zrobisz?”

Jedna z największych platform wideo jeśli nie największa może się obecnie pochwalić około 1 000 000 000 (słownie; miliardem) użytkowników. Szybka matematyka i wiemy, że to 14% światowej populacji. Co zatem zrobić żeby zachęcić odwiedzającego już na wstępie do zapoznania się z treścią naszej strony?

Jest na to jakiś sposób. Możemy każdy artykuł streścić i umieścić owo streszczenie na początku strony. Jednak to też będzie tekst który po pierwszym rzucie oka może być zignorowany.

Jakieś pomysły?

“Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one.” Czyli, że co? Mam zrezygnować pisania treści na stronach i przejść na filmy?!

Nie koniecznie. Jest pewne sprytne rozwiązanie. Tworzysz film, ale nie taki zwykły. Tworzysz film o specyficznej stylistyce który jest zapowiedzią (ang. teaser) tego co jest w treści strony. Taki zabieg jest bardzo dobry ze względu na parę rzeczy.

  • jest krótkie więc nie wymaga dużo pracy z naszej strony
  • jest animowane więc przyciąga uwagę (każdy ma coś z dziecka i lubi animacje 😉 )
  • przykuwa uwagę
  • wywołuje ciekawość, a ona pcha odwiedzającego do zapoznania się ze stroną

Sprawdźcie na przykładzie i sami oceńcie czy takie wideo przyciąga waszą uwagę i ciekawość.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Masz jakieś spostrzeżenia, pytania, sugestie?
Nie krępuj się i wpisz je teraz poniżej.