Jak wypromować bloga? Użyj YouTube do promowania Twojego bloga!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jak wypromować bloga, którego zaczynasz prowadzić lub po prostu chcesz by stał się bardziej znany?

https://www.youtube.com/watch?v=iQSt9zaaYIM

To samo pytanie zadałem sobie jakiś czas temu i znalazłem statystyki o serwisie YouTube z których można wyczytać, że jest on najczęściej odwiedzaną witryną zaraz po wyszukiwarce Google (ta sama firma jest właścicielem YouTube). Kopiąc głębiej znalazłem jeszcze kilka ciekawych rzeczy:

 64% konsumentów jest bardziej skłonna kupić produkt którego nagranie video widziała wcześniej;

 70% osób działających w marketingu uważa, że wideo działa lepiej niż jakiekolwiek inne medium;

 Statystyczny użytkownik internetu spędza o 88% więcej czasu na stronie z materiałem wideo;

 Osoby, które oglądały na stronie materiał wideo, zostają na niej średnio o 2 minuty dłużej;

 92% osób, które oglądają wideo przez urządzenia mobilne, dzielą się nimi z innymi;

 Tylko 24% firm używa materiałów wideo skierowanych do potencjalnych klientów;

 Z platformy YouTube korzysta ponad 1 000 000 000 (miliard) użytkowników;

 65% osób oglądających wideo sprzedawcy odwiedziło jego stronę;

 Film z YouTube jest o wiele łatwiej wypozycjonować w wyszukiwarce i jest częściej klikany ponieważ ma miniaturkę;

Co minutę na YouTube pojawia się 300 godzin materiałów wideo;

Ten ostatni punkt może nasuwać pytanie “Jak wypromować bloga na YouTube skoro pojawia się tak wiele filmów?”. Jednak skoro są filmiki, które mają po miliard wyświetleń to definitywnie warto spróbować niż później żałować, że się nic nie zrobiło.

 

Po kilkuset próbach i testach, setkach godzin przeznaczonych na szukanie sposobów, które pomogą mi wypromować filmik znalazłem pewne czynniki wpływające na popularność i ranking filmu! W dalszej części artykułu znajdziesz statystyki filmu, znajdującego się na pierwszej pozycji w Google na frazę “wyświetlenia YouTube”, który jest wyżej niż takie witryny jak Allegro czy strona pomocy google! Niestety mój blog, blogexpert.pl jest na ostatniej pozycji :( Ale też na pierwszej stronie 😛 W tym momencie można potwierdzić jedną ze statystyk, że film łatwiej jest wypozycjonować niż stronę.

jak wypromować bloga przy pomocy youtube - googlepl

Ponad 45 000 wyświetleń w 16 miesięcy daje średnio 2800 wyświetleń na miesiąc. Całkiem nieźle jak na frazę która wg. Google ma 100-1000 wyszukiwań miesięcznie. Czy to dużo, czy mało zależy od punktu widzenia. Jeśli zrobisz takich filmików kilkanaście na różne tematy, zdobędziesz całkiem dobrą widownię i potencjalnych czytelników/klientów/partnerów. Wszystko zależy od tego do kogo skierujesz filmy.

Jak wypromować bloga przy pomocy YouTube – Plan działania.

Oto jak wypromować bloga na YouTube:

Zrób ciekawe wideo o tematyce związanej z Twoim blogiem -> W nagraniu zaproś do wejścia na bloga -> Wypromuj wideo na YouTube ->  Ciesz się rosnącą popularnością :)

Prowadząc bloga o tematyce, która posiada już wideo nie watro się przejmować na zapas konkurencją. Dlaczego? Dlatego, że zawsze można zrobić coś lepiej!

Na przykład, gdy piszesz na tematy związane z modą, projektujesz i szyjesz własne ubrania, możesz pokazać jak to robisz kok po kroku, od pomysłu i natchnienia przez szkice, pełen projekt, dobór materiałów, dlaczego akurat te tkaniny a nie inne, wybór zdobień aż po sposób wykonania itd. itp.

“Ale dla mojego tematu nie da się zrobić filmiku!” Weź nie pie***l! Wpisz w YouTube swój temat lub coś  pokrewnego (spróbuj też po angielsku) i zobaczysz – da się, tylko trzeba trochę pomyśleć jak to dobrze zrobić aby zainteresować odbiorcę. Nawet kafelkowanie może być fascynujące jeśli zaprezentujesz to w ciekawy sposób i stworzysz coś unikatowego. Widziałem filmik na którym robione były obrazy na piasku, niby robienie szlaczków palcem ale efekt fantastyczny! Nagraj wideo w ciekawym miejscu lub scenerii, dodaj do tego klimatyczną muzykę i masz świetny materiał.

“Ale nie mam profesjonalnego sprzętu do nagrywania” Ehhh.. Marudzisz, masz dobry telefon, albo ma Twój znajomy? Poproś go o pomoc.

“Boję się kamery!” Nikt nie urodził się gwiazdą kina, zrób nagrania próbne, dojdziesz do wprawy.

“Nie stać mnie na drogie oprogramowanie do obróbki wideo” Sony Vegas czy Adobe Premiere to nie jedyne oprogramowanie do obróbki wideo, poszukaj, Google nie gryzie.

Koniec Twoich wymówek! Działaj!

Oto co musisz zrobić żeby wypromować swój filmik!

Przejdźmy jeszcze na chwilę do analizy wspomnianego wcześniej filmu żeby zobaczyć potencjał jaki tkwi w YouTube.

Wg Google, fraza “wyświetlenia youtube” ma 100-1000 wyszukiwań miesięcznie, więc jakim cudem zdobywam średnio 2 800 wyświetleń na miesiąc?! Poniższe zdjęcie przedstawia panel ze szczegółami na temat wideo. W lewym dolnym rogu sekcja “Źródła wizyt” pokazuje rozwiązanie zagadki.

46% wyświetleń mojego filmu pochodzi z proponowania go użytkownikom przez YouTube!

35% wyświetleń pochodzi z wejść osób, które wyszukały frazę “wyświetlenia youtube” lub jej pochodną w wyszukiwarce na stronie serwisu.

Wejścia z Google stanowią około 9% co pokrywa się z informacjami o miesięcznych wyszukiwaniach tej frazy w wyszukiwarce i tym samym film przejmuje dużą część ruchu z Google. Pozostałe 10% pochodzą z mojego bloga i innych miejsc.

Co ciekawe 4x więcej osób szukało frazy “wyświetlenia youtube” w samym YouTube niż w wyszukiwarce Google. Dlatego informacje podawane przez Google keywordtool są tylko poglądowe ale mogą dać Ci pewne wskazówki na jaki temat nagrać film. W połowie wpisu “O czym pisać bloga” jest dokładniej opisane jak się posługiwać tym narzędziem.

Co wpływa na to, że Twój film będzie popularny lub nie?

dowiedz_sie_wiecej

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Masz jakieś spostrzeżenia, pytania, sugestie?
Nie krępuj się i wpisz je teraz poniżej.