Przeniesienie domeny do innego rejestratora – nie przepłacaj!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W poprzednim wpisie poruszyliśmy temat kupna własnej domeny internetowej. Część z was po zapoznaniu się z tabelą porównawczą pokusi się o przeniesienie domeny aby zaoszczędzić nawet 2/3 dotychczasowych kosztów jej przedłużenia. Wspomniałem też w poprzednim wpisie, że rejestratorzy na ogół nie sprawiają problemów i nie wymagają dodatkowych opłat przy przenoszeniu domeny. Oczywiście pewnie jakieś wyjątki się znajdą.

Jak wygląda przeniesienie domeny?

W skrócie wygląda to tak, że u nowego rejestratora wybieramy opcję: przeniesienia domeny, transfer domeny (w zależności od usługodawcy nazwa może być inna), wpisujemy adres domeny którą chcemy przenieść i potwierdzamy chęć przeniesienia domeny kodem autoryzacyjnym. Jeśli nie ma po drodze problemów to przenoszenie domeny po kilku godzinach jest zakończone a w panelu zarządzania u nowego usługodawcy pojawia się nasza domena.

Na przykładzie z aftermarket do ovh

Krok 1

Wchodzimy na stronę ovh.pl z górnego menu wybieramy “WWW” a następnie klikamy na “domeny”. Lub od razu wpisujemy domenę którą przenosiny w wyszukiwarkę domen i klikamy w przycisk “zamów”.

Krok 2

W następnym oknie zaznaczamy pierwszą opcję od góry czyli “Przenieś tę domenę do OVH bez zmiany właściciela”. Zaznaczamy, ze zapoznaliśmy się z informacją i jesteśmy właścicielami strony i klikamy przycisk “dalej”.

przeniesienie domeny krok 2

krok 2

Krok 3

W następnym kroku wybieramy czy chcemy korzystać ze statycznych serwerów DNS czy DNS anycast. Należało by opisać w tym miejscu czym jest serwer DNS ale zostawię to dla bardziej dociekliwych,wpis w wikipedii tłumaczy wszystko. Osobiście nie używam DNS anycast,  przydaje się to wtedy gdy mamy czytelników z poza europy. Za wielką wodą czas wczytywania się strony Gdy używamy statycznych serwerów DNS wzrasta o 0,5-1,5 sekundy. Europejscy czytelnicy nie odczują różnicy.

przeniesienie domeny krok 3

krok 3

Krok 4

Na kolejnej stronie musimy podać nasz kod autoryzacyjny żeby potwierdzić, że jesteśmy właścicielami strony. Zostawiamy na chwilę tą stronę i w nowej karcie logujemy się na nasze konto w aftermarket.pl.

przeniesienie domeny krok 4

krok 4

Krok 5

Po zalogowaniu do aftermarket przechodzimy do menu “domeny” i wybieramy z niego “Lista domen”.

przeniesienie domeny krok 5

krok 5

Krok 6

Z listy domen wybieramy tą którą chcemy przenieść i klikamy na szarą strzałkę aby pokazały nam się szczegóły domeny. Następnie klikamy “Authinfo>>”.

przeniesienie domeny krok 6

przeniesienie domeny krok 6

Krok 7

Teraz system poprosi was o podanie hasła drugiego poziomu, jeśli jeszcze go nie mieliście to będziecie musieli wypełnić formularz.

przeniesienie domeny krok 7

przeniesienie domeny krok 7

Krok 8

Na kolejnej stronie wyświetli nam się “Kod AuthInfo” który kopiujemy i wklejamy do formularza OVH z kroku czwartego i klikamy “dalej”.

Krok 9

W kolejnym etapie wybieramy hosting dla strony, jeśli mamy już wykupiony u innego usługodawcy to przechodzimy dalej.

przeniesienie domeny krok 9

przeniesienie domeny krok 9

Krok 10

Teraz wyświetli nam się podsumowanie zamówienia. Przenoszenie domeny z końcówką .pl jest darmowe, w przypadku .com ponosimy już koszty około 60zł.

przeniesienie domeny krok 10

przeniesienie domeny krok 10

Krok 11

Już mamy z górki, jeśli jesteś nowym klientem OVH to musisz założyć konto wypełniając formularz jeśli masz konto to wystarczy wpisać dane do logowania i przejść dalej.

Krok 12

Tutaj ustawiamy z kim się kontaktować, nie ma tu zbytnio co wybierać, przechodzimy dalej.

Krok 13

Wybór serwerów DNS. Jeżeli hosting mamy wykupiony spoza OVH wpisujemy tutaj adres DNS naszego hostingu. Jeśli nie wiecie jaki to adres to wpiszcie w google: adresy DNS (nazwa usługodawcy).

przeniesienie domeny krok 13

przeniesienie domeny krok 13

W następnych krokach:

-Czytamy regulamin zaznaczamy, że zapoznaliśmy się z jego treścią i przechodzimy dalej

-Sprawdzamy czy w podsumowaniu zamówienia wszystko się zgadza i na dole strony przechodzimy dalej

-Zatwierdzamy zamówienie przepisując kod z obrazka i klikając zatwierdź

Po czym naszym pięknym oczom ukazuje się obrazek który niezmiernie nas cieszy i świadczy o zakończeniu “papierkowej roboty”

przeniesienie domeny krok.

przeniesienie domeny ostatni krok

Teraz wystarczy poczekać od kilku do kilkunastu godzin i w naszym panelu zarządzania OVH pojawi się przenoszona domena.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Masz jakieś spostrzeżenia, pytania, sugestie?
Nie krępuj się i wpisz je teraz poniżej.